Skambinkite

1000 EUR kompensacija už naują automobilį

Senos transporto priemonės pardavimas ir naujos įsigijimas šiuo metu yra palankus kaip niekada, kadangi už senos transporto priemonės utilizavimo paslaugas fiziniai asmenys gali gauti net 1 000 eurų kompensaciją naujos transporto priemonės įsigijimui.

Reikalavimai senam automobiliui

Jeigu norite gauti 1 000 eurų kompensaciją iš valstybės naujam automobiliui įsigyti – pirmiausia sena transporto priemonė turi atitikti iškeltus reikalavimus:

 1. Transporto priemonės turėtojas, M1 klasės, teisėtu savininku turi būti ne trumpiau nei 12 mėnesių.

 2. Utilizuojamas automobilis turi būti registruotas Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre ne mažiau nei 12 mėnesių. 

 3. Automobilis turi atitikti M1 klasę.

 4. Sunaikinamos transporto priemonės techninis pasas turi galioti iki 2020 gruodžio 1 dienos. 

 5. Nereikalinga transporto priemonė turi būti utilizuojama laianktis galiojančių įstatymų, kurie nusakyti „Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklėse, kurios priimtos ir patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 dieną“, pagal įsakymą nr. 710 „Dėl Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklių patvirtinimo“. 

 6. Utilizavus transporto priemonę turi būti išduotas Eksploatuoti Netinkamos Transporto Priemonės (ENTP) pažymėjimas. Fizinis asmuo gali pretenduoti į kompensaciją tik tokiu atveju kai turi ENTP ir utilizavimas vyko įstatymų reglamentuota tvarka.

 7. Taip pat sunaikinta mašina turi būti išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro SU ENTP pažyma.

Reikalavimai naujai transporto priemonei

Perkant mažiau taršų, naują automobilį taip pat reikia atsižvelgti į tam tikrus keliamus reikalavimus - kitu atveju rizikuosite prarasti galimą 1000 eurų kompensaciją. Kokie tie reikalavimai? Juos suformavo Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerija:

 1. Fizinis asmuo turi įsigyti ir savo vardu įregistruoti mažiau taršų automobilį ar elektrinį motociklą ar elektrinį motorolerį arba tampa automobilio valdytoju. Tai yra, asmens vardas turi būti nurodytas registracijos dokumentuose. 

 2. Naujos transporto priemonės registracijos liudijime privalo būti nurodyta - bendras išmetamas automobilio CO2 kiekis, pirmosios registracijos data arba modelio metai, pirmosios registracijos Lietuvoje data.

 3. Transporto priemonė priklauso M1 kategorijai.

 4. Naujai įsigytos transporto priemonės išmetamo anglies dioksido kiekiai yra ne didesni kaip 130 g/km.

 5. Taip pat svarbus kriterijus, kad naujai įsigytos transporto priemonės pirmosios registracijos data Europos Sąjungos ribose turi būti ne ankstesnė nei 2016 m. sausio 1 diena.

 6. Įsigyta transporto priemonė turi būti varoma tik benzinu arba dujomis (gali būti naudojamos ir gamtinės dujos, ir suskystintos), be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis) taip pat – etanoliu, bei elektra.

 7. Asmuo įsigytą mažiau taršų automobilį ar elektrinį motociklą ar elektrinį motorolerį, už kurį gavo 1000 eurų kompensaciją privalo išlaikyti ne trumpiau kaip dvejus metus nuo išmokos gavimo dienos.  

 8. Kompensaciją galima gauti tik išlaidoms patirtoms nuo 2021 m. vasario 2-os dienos.

Taip pat atsirado nauja tvarka, kuri reglamentuoja kompensacijas registracijos nereikalaujantiems transporto būdams. Tokiems kaip paspirtukai, dviračiai, viešasis transportas ar dalijimosi paslaugos. Kompensacija teikiama greitai, kiekvienas atvejis vertinamas individualiai. Praktika rodo, kad tai puikus būdas susigrąžinti dalį  investuotų pinigų, nes keliami reikalavimai labai minimalūs.

Pagalba įsigyjant transporto priemonę

Domina senos transporto priemonės utilizavimas už siūlomą kompensaciją? Žmogui pirmą kartą susidūrusiam su dokumentų ir paraiškos pildymu kompensacijos gavimui, tai gali tapti alinančiu ir itin painiu darbu. Todėl rekomenduojame susisiekti su mūsų komandos nariais, kurie kiekvieną dieną teikia šias paslaugas ir užtikrins ne tik operatyvų darbą, bet ir tinkamą dokumentų paruošimą. Kadangi pas mus nereikalingos transporto priemonės yra utilizuojamos pagal visus įstatymus – kompensaciją naujam automobiliui įsigijimui tikrai bus suteikiama. Jeigu Jus domina daugiau informacijos susisiekite asmeniškai ir mes ne tik atsakysime į kylančius klausimus, bet ir ypač greit suteiksime jums reikalingas paslaugas.

Esminiai punktai

Planuojantys utilizuoti bei pirkti automobilius su paraiška turi atsiminti kelis svarbiausius aspektus. Pirmiausia, asmuo su savo transporto priemone gali teikti paraišką kompensacijai gauti tik vieną kartą. Taip pat ir transporto priemonė su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojama tik vieną kartą. Galiausiai, kompensacinė išmoka siekia 1 000 eurų ir tai yra maksimali riba.

Svarbus aspektas, kad gavus kompensaciją taip pat būtinas dvejus metus naujos transporto priemonės eksploatavimas be perregistravimo. Taip stengiamasi išvengti verslo bandymų uždirbti, tačiau tuo pačiu padėti žmonėms, kuriems nauja mašina ne tik pagerins gyvenimą, tačiau taip pat užtikrins, kad  gyvens ekologiškai. Jeigu šis punktas bus pažeistas – būtinas ir kompensacijos grąžinimas. Tiesa, išlygos taikomos tokiu atveju, kai transporto priemonė bus nepataisomai sugadinama ir jos eksploatavimas paprasčiausiai neįmanomas. Tuomet be subsidijos grąžinimo ji turėtų būti tiesiog tinkamai utilizuota.

Gaukite geriausią pasiūlymą!

arba

Skambinkite
Gaukite geriausią pasiūlymą!

arba

Skambinkite
 • Parduokite savo transportą tik oficialiai dirbantiems asmenims

 • Pasitikrinkite ar po pardavimo jūsų transporto priemonė buvo išregistruota

 • Visada kruopščiai tikrinkite supildytus dokumentus